Közel hatezer diák kezdte meg a tanévet református tanintézményben

Erdély református tanintézményeiben, vagy olyan tanintézményekben, amelyek szerződéses viszonyban állnak az Erdélyi Református Egyházkerülettel óvodától egészen posztliceális képzésig, összesen 5831 diáknak csengettek be hétfőn, szeptember 11-én. A legtöbben - 1551 diák - a Marosvásárhelyi Bolyai Farkas Elméleti Líceumba iratkoztak, amely intézményben együtt tanulnak a II. Rákóczi Ferenc Római Katolikus Teológiai Líceum diákjaival.  

 

📸 Kiss Gábor

Erdélyben nyolc református tanintézmény működik: a székelyudvarhelyi Baczkamadarasi Kis Gergely Református Gimnázium (879 tanuló), a Sepsiszentgyörgyi Református Kollégium (506 tanuló), a Nagyenyedi Bethlen Gábor Kollégium (511 tanuló), a kézdivásárhelyi Dr. Csiha Kálmán Református Kollégium (231 tanuló), a Marosvásárhelyi Református Kollégium (609 tanuló), a Kolozsvári Református Kollégium (820 tanuló), az Apáczai Csere János Elméleti Líceum (724 tanuló), a Bolyai Farkas Elméleti Líceum (1018 tanuló, és 533 tanuló a II. Rákóczi Ferenc Római Katolikus Teológiai Líceumban).