Koncertek az orgonáért – Cuarteto Leonor

Koncertek az orgonáért - Cuarteto LeonorKoncertek az orgonáért jótékonysági hangversenysorozat keretében rendkívüli kamarazeneestre kerül sor augusztus 5-én, hétfőn este 7 órától a Kétágú templomban (Bd. 21 Decembrie, 41.). Fellép: Cuarteto Leonor (Spanyolország): Delphine Caserta és Bruno Vidal (hegedű), Jaime Huertas (mélyhegedű), Álvaro Huertas (gordonka). Műsoron Joaquín Turina, Crisóstomo Arriaga, Felix Mendelssohn-Bartholdy művei.

A belépés ingyenes. Adományaikkal a barokk orgona felújítását támogatják.

Az orgona restaurálását a sípok szimbolikus örökbe fogadásával is lehet támogatni – azok az adakozók közül, akik több mint 30 euró (130 lej) értékkel járulnak hozzá a felújításhoz, értékes nyereményeket sorsolnak ki, nevezetesen egy Kolozsvár-Budapest oda-vissza utat az Optimustrans jóvoltából és egy kétszemélyes vacsorát a Mikó étteremben.

 

Részletek: hu-kestnerinklausenburg.blogspot.com