Kolozsvári IKE – Sportnap 2023

Gőzölgő műanyagpoharak, álmos, ám izgatott tekintetek, hangos üdvözlések jellemezték a szombat reggelt. Nyolc ifi gyülekezett a kolozsvári Brâncuși iskola udvarán, hogy egy rövid áhítat után teljes erőbedobással megkezdjék a Kolozsvári IKE által megrendezett Sportnapot.

Három sportágban jeleskedhettek a résztvevők: távfutásban, labdarúgásban és röplabdában. Mint minden évben, a szervezők idén is különdíjakkal kedveskedett a sportolóknak, méghozzá a következőket is díjazták: legjobb kapus, gólkirály, legjobb női és férfi röplabdás, legsokoldalúbb sportoló, valamint a leghangosabb szurkolótábort.

A közkedvelt eseményen több, mint nyolcvanan vettek részt. A csapatok távfutással kezdték, majd párhuzamosan foci és röpi mérkőzéseken vettek részt, mely ugyan megterhelő volt, azonban a heves versenyszellemnek hála egy cseppet sem bánták. Sportszerűség, tisztelet és jókedv jellemezte minden egyes versenyző játékát, kitartásuk pedig meg is látszott az eredményeken, így a nap végén a díjak is méltó gazdájukra találtak:

 

Távfutás

 • helyezett – Kakas Lóránt
 • helyzett – Pánczél Tamás
 • helyezett – Tamás Borbála

 

Foci

 • helyezett – Törökvágási ifi
 • helyzett – Vajdakamarási ifi
 • helyezett – Alsóvárosi ifi

 

Röplabda

 • helyezett – Bulgáriatelepi ifi
 • helyzett – Törökvágási ifi
 • helyezett – Kolozsmonostori ifi

 

Különdíjak

 • Legjobb kapus -Dezső Márk
 • Gólkirály – Szűcs Botond
 • Legjobb női röplabdás – Istvánffi Noémi
 • Legjobb férfi röplabdás – Babos Sándor
 • Legsokoldalúbb sportoló – Kakas Lóránt
 • Leghangosabb szurkolótábor – Alsóvárosi ifi

 

Szívből gratulálunk minden résztvevőnek! Reméljük jövőre is a Kolozsvári IKE csapatával tartanak, sőt újra találkozunk a 2023-as KISZT-en (Kolozsvári Ifisek Színjátszó Találkozója).