Kistemplomi esték – történelmi előadássorozat Marosvásárhelyen

Történelmi előadássorozattal ünnepeli a reformáció 500. évfordulóját április és május folyamán a Marosvásárhely Gecse Utcai Református Egyházközség. A sorozat ugyanakkor a gyülekezet és a templom több mint 200 éves múltjára is visszatekint.

Kistemplomi esték - történelmi előadássorozat Marosvásárhelyen

A Marosvásárhely Gecse Utcai Református Egyházközség a „Kistemplomi esték” előadássorozattal ünnepli a reformáció 500. évfordulóját és a gyülekezet és templom több mint 200 éves múltját. A történelmi és művészettörténeti előadásokra április 20. és május 18. között kerül sor az egyházközség gyülekezeti házában (Ştefan cel Mare u. 26. sz.), csütörtökönként du. 6 órai kezdettel.

 

Az előadások a következő sorrendben hangzanak el:

 

– 2017. április 20.: Berekméri Árpád Róbert: Szegénygondozás Marosvásárhelyen a 16-19. században

– 2017. április 27.: László Lóránt: Marosvásárhely a 19. században

– 2017. május 4.: Orbán János: A Kistemplom építéstörténete

– 2017. május 11.: Kovács Mária Márta: A marosvásárhelyi Kistemplom úrasztali készlete

– 2017. május 18.: Berecki Sándor: Biblia és régészet

 

Részletek a Facebook esemény oldalán találhatóak.