Kárpát-medencei Lelkipásztori Focikupa Kolozsváron – Galéria

Kárpát-medencei Lelkipásztori Focikupa Kolozsváron - GalériaNem azé, aki fut, hanem az Istené – hangzott el a Kárpát-medencei Lelkipásztori Focikupa megnyitó áhítatán. Bibza Gábor, a Kolozsvári egyházmegye esperese szerint ugyanis jó, ha tehetségesek vagyunk, tudunk focizni, fontos, hogy erősek legyünk, de a dicsőség Istené.

A Kárpát-medencei Lelkipásztori Focikupát ezúttal a Bihari Református Egyházmegye lelkipásztoraiból összeverbuválódott csapat nyerte Kolozsváron. A nagyrészt erdélyi egyházmegyékből érkező lelkipásztorokkal a Nyírségi Református Egyházmegye lelkipásztorai is harcba szálltak. A focikupa második helyezettje a Marosi és a Maros-Mezőségi Református Egyházmegye lelkipásztorai voltak, a magyarországi vendégek pedig harmadik helyen végeztek. A házigazda szerepét betöltő Kolozsvári Református Egyházmegye a dobogó utáni első helyet kapta, negyedikként végzett a tornán.