Kapcsolódni vertikálisan és horizontálisan a kereszt alatt

35 segesvári fiatal Udvarfalván kapcsolódott Istenhez az ifitáborban.

Az idei ifjúsági táborunk fő témája a vertikális és horizontális KAPCSOLÓDÁS volt. Bár Udvarfalva, ahol a mi kis falunk megvalósult, nincs hegyen, mégis a hegyenlétel állapotát éreztük meg 35-en a Segesvári Református Egyházközség ifjúsága, hasonlóan a tanítványokhoz. Valahogy a tábor programjának előkészítésében, mintha magától ment volna minden. Magától alakultak az előadók, az önkéntesek, a jelentkezők. Maguktól jelentkeztek a fiatalok áhítaton bizonyságot tenni hitükről, maguktól láthatatlan színházat szerveztek, imasétát terveztek és valósítottak meg. Mindezeket teljes igényességgel. Maguktól jelentkeztek programokat szervezni. Így jött létre magától a karaoke est, a biciklizés, a játékdélután, a métázás, a szóháború, a filmnézés, a kiscsoportos beszélgetések. Mind maguktól. „És ez a magától, ez a kegyelem.” Mert ott volt a kegyelem Istene. Minden nap minden percében. Ott a hegyen, ahol mi megtapasztaltuk, hogy „jó nekünk ott lenni, Krisztussal.” Ahogy megtapasztalták a fiatalok is.

A mi kis falunk. Az ifi táborunk falujának utcáján vonultunk végig minden nap és be-betekintve egy- egy ház ablakán, esténként fényeket láttunk, beszélgetések, „Mizuzások” hangjait hallottuk. Reggel kakaskukorékolásszerűen ébresztett a reggeli tornára hívó hang, 6-10 fiatal emelte fel a rendezvénysátrakat, gyermeki kíváncsisággal vártuk az előadókat (talán a meglepetés előadót a legjobban), mi újat tudnak ismét átadni nekünk a saját életük vertikális és horizontális kapcsolódásai által. Együtt izgultunk az áhítaton szolgáló fiatalokért, sírva és mély lelkülettel mentünk végig a láthatatlan színházon és az imasétán. Kapcsolódás jelképeként színes gémkapcsokat osztogattunk egymásnak. Angyalkáztunk, elcsendesedtünk, társasjátékoztunk, bicikliztünk, métáztunk, énekeltünk, imádkoztunk, Istennel voltunk. (Andrei Imelda)

Amikor elindultunk azon gondolkodtam, hogy képes lesz-e az idei tábor tartani a tavalyi szintet. Mivel tud többet adni? Azonban egyáltalán nem okozott csalódást, sőt. Gyerekkoromban mindig a vallás táborok voltak a kedvenceim, most meg már kijelenthetem, hogy az ifi tábor vette át a helyét. Ebben az évben a lányokkal összehoztunk egy imasétát, az utolsó pillanatokban. Maga az ötlet nagyon jó volt, a megvalósítása közben viszont sok akadályba és hibába ütköztünk, nagyon sok időt elvett, azonban így is nagyon-nagyon jó visszajelzéseket kaptunk, így tapasztalattal és sikerélménnyel zárhattuk ezt a meghitt alkalmat (késő éjjel). Ahogy a tavaly se, most se volt idő az unatkozásra. A biciklitúrától elkezdve, az előadásokon keresztül a játékokig, mély beszélgetésekig, minden pillanatát úgy igazán megéltem Isten jelenlétében. Még az étkezés is jó élmény volt, amikor mindig random beosztás szerint kellett ülnünk. Soha nem volt feszült, vagy unalmas pillanat, nem volt olyan, hogy ne beszéljek senkivel, sőt nem volt olyan, hogy ne beszéljek mindenkivel az asztalnál. Éreztem, hogy mindenki, aki ott van az ott akar lenni, és ott is van a helye. Nagyon hálás vagyok mindenkinek és mindenkiért! Köszönöm a figyelmet, az új kapcsolódást nektek! Köszönöm, hogy operatívak voltatok, segítőkészek és többnyire pontosak:)). Veress Csenge

„Amikor az ifi táborra gondolok vissza sok érzés kavarog bennem, sok mélység és magasság volt ebben az 5 napban. Sok újdonság volt számomra, főleg, hogy még soha nem szerveztem láthatatlan színházat és nagyon különleges élmény volt számomra! Nagyon fárasztó volt annyi órán keresztül lábon állni, de tudtam, hogy Isten üzenetét képviselem és ez folyamatosan erőt adott. Az a sok üzenet, amit visszajelzésként kaptunk egyszerűen egy csoda volt! Meg persze azt se hagyhatom ki, hogy megtartottam az első áhítatomat,ennyire izgulni még soha nem izgultam, de ez is nagyon mélyre sikeredett, ahogy elénekeltük az első éneket, mintha teljesen eltűnt volna az izgulás és tényleg azt érezhettem ,hogy Isten szólalt meg általam. Az a sok közös program csak még erősebbé tette a mi kis ,,családunkat”! Hálás vagyok minden ifivel töltött pillanatért!” Nagy Emese Ágnes

„Nagyon nehéz szavakban leírjam azt, amit átéltem és éreztem az ifi tábor alatt. Első dolog, ami megfogalmazódott bennem az az, hogy ennyire elfogadó és szerető közösséget lehetetlen találni. A program nagyon jól ki volt gondolva, így minden napnak megvolt a maga varázsa. A dinamikusságot a métázás, a biciklizés, a focizás, a röpizés és a karaoke est biztosította.

A reggeli áhítat volt minden nap irányadója és a tábor magja. Köszönöm azoknak az ifiseknek akik bevállalták azt, hogy megtartják a reggeli áhítatot. Az előadások is nagyon tetszettek, mivel a témák aktuálisak voltak számomra és így jobban tudtam azonosulni. Nekem a láthatatlan színház és az imaséta volt a tábor fénypontja, ezek szervezőinek nagyon köszönöm. Hálás köszönet Imeldának, aki nélkül nem lett volna ez a tábor.” Cosmineanu Márk

A tábor számomra nagy felfrissülés volt. Imádtam azt, hogy folyamatosan pozitívan csalódtam a társaságban. Nagyon örülök a sok kiscsoportos beszélgetésnek (főképp annak amikor Virággal beszélgettünk, talán az érintett meg a legjobban). Ami azt illeti, nagyon hálás vagyok, hogy ennyi vagány előadáson vehettünk részt. Pünkösti Sára

Talán ami a legjobban tetszett a táborban, hogy nagyon sok színe volt, sokféle izgalmas programban volt részünk. Szerintem a kellemes összekötődött a hasznossal. Tetszett, hogy bevonódtak másokat is a programokba. Gyorsan elröpült ez a néhány nap 🥺 de a lényeg, hogy pöpec volt! ☀️ Cosmineanu Aida

Számomra egy csodálatos Ifi tábor volt, tele pozitív élményekkel. Nagyon jók voltak az áhítatok, az előadások és a kiscsoportok. Emellett nagyon sok közös program volt, amik fantasztikusak voltak, ide tudnám sorolni a biciklizést, filmnézést, métázást, a pöpec játékokat és a karaoke-t. Nekem különösen tetszett a gémkapcsos “feladat”, mert nagyon jó emlék marad számunkra, hogy bármikor rátekinthetünk ezekre és egyből eszünkbe jutnak azok a személyek, akiktől kaptunk és hogyan kapcsolódtunk mi egymáshoz. 🖇️ Nekem egy csodálatos élményt nyújtott a láthatatlan színház és az imaséta. Mind a kettő egy olyan érzést keltett bennem, amelyet nem minden nap tudok átélni, emellett olyan maradandó emlékek maradnak, amelyekre mindig emlékezni fogok. Köszönöm, hogy eljöhettem ebbe a táborba és hogy lehetőségem volt megint fokozni a kapcsolatomat Istennel, emellett új emberekkel is kapcsolódni! 💕

Hatalmas hála és köszönet mindenért és mindenkiért! 🥰🤍 Balázs Zsófia

Számomra a tábor nagyon meghitt és egy életre szóló élmény volt. Nagyon jók voltak a programok, az éjjeli beszélgetések és persze a társaság, akikkel a tábor végére már olyanok voltunk, mint egy nagy család! Egy család hol mindenki tekintettel van a másikra és nem hagyunk hátra senkit. Nagyon hálás vagyok ezért az élményért és hogy egy ilyen jó és nagy család része lehetek mint az ifi. Borzási Diána

Rendkívül jól éreztem magam. Új embereket ismertem meg és új élmenyeket szereztem. Ebben a táborban mindenki mindenkit szerettet nem voltak konfliktusok sem pedig nézeteltérések. Mindenki elfogadott mindenkit és mindenki próbált kapcsolatba lépni mindenkivel még akkor is, ha nem is ismertük annyira egymást. Új barátságok alakultak ki és új dolgokat tanultunk. Egymást jobban, több szögből is megismertük. Egy felejthetetlen élmény volt számomra. Buzogány Zsolt

Az ifitáborunk – mint mindig – idén is brutálisan jól telt. Már a nyár kezdete óta vártam ezt a fajta feltöltődést. Tudtam, hogy jól fog eltelni, tele élményekkel, kacagással, kapcsolódásokkal- de az, ami idén itt történt, az túlszárnyalta az elvárásaimat. Voltak előadások, mély beszélgetések, kacagások, sírás, finom ételek és még finomabb desszertek, egy csodálatos hely, ahol mindenről régi, kedves emlékek jutottak eszembe– és nem végső soron KAPCSOLÓDÁS. Egymással, önmagunkkal és Vele. Istennel való kapcsolódás. –Isten kapcsolódása hozzánk.

A táborban lehetőségünk volt egy-egy gemkapoccsal jelezni az egymással való kapcsolódásunkat, és annyira kellemes volt látni, ahogy mindenkinél egyre-egyre gyűltek ezek a kapcsok. Programok szempontjából is nagyon hálás vagyok ezért a hétért. Részt vehettünk reggeli tornákon-ami nagyon is jól esett, áhítatokon, amiket az ifinkből különböző emberkék csodálatosan át tudtak adni nekünk, voltak előadások, amik során nagyon tudtam kapcsolódni az előadóval vagy akár a mondandójával, és nem végsősoron a láthatatlan színház, ami ugyancsak brutálisan jól meg volt rendezve, és a karaoke estet sem felejthetem ki innen. Legmélyebb viszont a záróestünk volt. Szeretettnek éreztem magam ezen a héten, és annyira jó volt ilyen emberekkel körbevéve. Hálás vagyok mindezekért az élményekért, az emberekért, mindenért IS. Nagyon jól éreztem magam! Bíró Júlia

Az IFI tábor mindig is a nyár legfontosabb eseményei közé tartozott. Nagy izgalommal vártam már, hogy a nagy csapa együtt legyen és jól érezhessük magunkat. Az idei tábor különlegesebb volt számomra; áhítatot és láthatatlan színházat vállaltam (mint az MKT-s társaim is). Sokat készültem és nagyon izgatott voltam, mivel tényleg át akartam adni egy üzenetet az áhítatom által. Ekkor éreztem magam igazán közel Istenhez, és úgy éreztem, hogy az Ő nevében szolgálok. A láthatatlan színház egy különleges dolog, minden ember másként éli meg és másként hat rá. Sok munkát belefektettünk és ennek meg is volt az eredménye. Sokan sírva, összezavarodva meg nevetve jöttek ki. Egy füzetet is hagytunk kint nekik, hogy leírják az érzéseiket, megéléseiket. Egy öröm volt ezeket a visszajelzéseket elolvasni. Hiszem azt, hogy még ha elég sok akadály elénk jött, Isten azt akarta, hogy ez a láthatatlan színház megvalósuljon, ezért is nagyon hálás vagyok. Nevetéssel, mély beszélgetésekkel, ismerkedésekkel teli tábor volt. Hálás vagyok mindenkiért, aki ott volt és mindenkinek köszönöm a felejthetetlen élményeket! Lukács Nóra

Nagyon vagány tábor volt! Az előadások minden percében figyeltem, annyira érdekesek voltak, hogy egy percig sem kalandoztam el és ez azért nagy szó, mert nem emlékszem utoljára mikor figyeltem ennyi időn keresztül folyamatosan. A láthatatlan színház nagyon menő volt, szép utazás. Az imaséta még ha sok akadályba is ütköztünk, de meglett valahogy, és úgy érzem megfogta az embereket. A pszicho dráma meghitt volt és bár engem nem úgy érintett, mint másokat, de a magam módján engem is ráébresztett dolgokra. Egyedüli negatívum a meleg volt, de azt is orvosolta a medence 😁 bár csak fél órát fürödtem, de az mindent megért 😌 Balázs Boglárka

Nagyon köszönöm, hogy egy ilyen összetartó közösséget ismerhettem meg az 5 együtt töltött nap alatt. <3 A táborban a sok program mellett számomra a személyes beszélgetések nyújtottak nagy élményt. Amikor el tudtunk merülni a minket aktuálisan foglalkoztató témákban és jólesően fejtegettük azokat.  Megannyi érdekes történetet hallottam nem csak inspiráló életutakról, hanem a hit egyéni megéléséről és jelentőségéről is. Márton Zsófia