Kálvin János nevét veheti fel a Farkas utcai református templom előtti tér

Gergely Balázs városi tanácsos javaslatára Kolozsvár Polgármesteri Hivatala javaslatot fog tenni a Farkas utcai református templom előtti tér Kálvin János nevére való átnevezésére, a városi tanács így tisztelegne a reformáció 500. évfordulója előtt. Az önkormányzat közleményében ugyanakkor köszönetet mond a református egyháznak azért az értékteremtő és értékmegőrző munkájáért, amelyet végez, kiemelve néhány épületet, ezek között templomokat, iskolákat és egyéb ingatlanokat, amelyeknek felújítása az elmúlt években fejeződött be.

Kálvin János nevét veheti fel a Farkas utcai református templom előtti tér

Gergely Balázs Facebookon közzétett bejegyzésében megjegyzi: a tér elnevezésével együtt – amelyre a határozati javaslatot október 8-án iktatta a városházán – azt is kérte, hogy az Eötvös (ma Constanța) utca első szakasza, ahol az Erdélyi Református Sajtóközpont is székel, a jövőben Luther Márton nevét viselje. Ez utóbbi javaslat megvalósíthatóságát jelenleg mérlegelik az illetékesek.