Kálvin-heti ifjúsági nap Kézdivásárhelyen

Érdekes, hangulatos, izgalmas programmal várta a Kézdivásárhelyi Református Egyházközség gyülekezetének ifjúsága és vezetői kedden, június 27-én a több mint 150 fiatalt, akik részt vettek a Kálvin-heti rendezvény második napján.

Kálvin-heti ifjúsági nap Kézdivásárhelyen

A regisztrációt követően az ősi templomban felcsendültek az ifjúsági énekek, majd Dezső László Levente egerpataki lelkipásztor rövid áhitata után Balogh Zoltán, a Kézdi-Orbai Református Egyházmegye esperese köszöntötte a fiatalokat. Ruszka Sándor, helybéli lelkész ismertette a programot, majd Bartos Károly a tőle megszokott közvetlen, vidám és lebilincselő előadásmódban beszélt a fiatalokhoz, Hát én immár kit, hogy válasszak címmel, amely elgondolkodtató kérdéseket vetett fel a párválasztással, szerelemmel, kötődésekkel és Istennel kapcsolatban. Szünet után érdekes vetélkedők következtek, a csapatok legfontosabb feladata az ördög által ellopott kincsesláda kulcsainak megkeresése volt. A kulcsok a város különböző épületeiben voltak elrejtve, amelyeket nem volt könnyű megtalálni. A Református Kollégium udvarán a kolozsvári IKE által szervezett flashmob gyűjtötte egy csapatba a jelenlevőket.

Kiértékelés következett, majd ebéd és hazautazás zárta az élménydús napot.

B.E.