Kálvin-heti gyereknap Szörcsén

Gyermeknappal startolt a Kálvin-heti rendezvény a Kézdi-Orbai Református Egyházmegyében. A szörcsei kultúrotthon adott helyet a több mint 260 résztvevőnek, amit az érkezők színültig töltöttek. Balogh Zoltán, a Kézdi-Orbai Református Egyházmegye esperese köszöntötte a jelenlevőket, majd közös ének után Simon Kató Barna, cófalvi lelkipásztor, katekétikai előadó üdvözölte a megye számos gyülekezetéből érkezőket. Biró Erika helybéli lelkipásztor Max Lucado Különleges ajándék című történetét mondta el. Ezt követően csoportos foglalkozások, játékok következtek.

Kálvin-heti gyereknap Szörcsén

Meglepetésként a helyi gyülekezet pár asszonya pánkót sütött a rengeteg megéhezett gyermeknek. A foglalkozások végén a reformáció 500. évének jegyében az elkészített színes virágokat felmutatva a gyerekcsapat óriási ötszázast formált, amit a templomtoronyból készített fénykép örökített meg. Az ízletes ebéd és ének után a gyermekek élményekkel gazdagodva mentek haza.

B.E.