Kalendárium nem csak reformátusoknak

500 éve Reformáció címmel jelent meg a 2017-es esztendőre az erdélyi református egyház kalendáriuma, amely nem csak reformátusoknak szól. Hiszen egyházi és történelmi nagyjaink – valamint költők, írók, zeneszerzők, szobrászok – életútja és munkái köszönnek ránk a lapokról, de olvashatunk világhírű magyar feltalálókról, tudósokról is. A kiadvány Szabadidő fejezetében a sport mellett viccek, rejtvények, sakkfeladványok találhatók, amelyek próbálják megnevettetni, és kikapcsolódásra ösztönözni az olvasót. A Reformáció 500 című fejezet a fél évezreddel ezelőtt történt eseményeket és azoknak máig történő hatását igyekszik bemutatni, ugyanakkor olvashatunk a Kárpát-medencétől messzire szakadt magyarokról, a kanadai, franciaországi és ausztráliai reformátusokról is.

Kalendárium nem csak reformátusoknak

A kalendáriumban találhatunk imádságokat és áhítatokat – a léleknek, egészségügyi tanácsokat – a testnek. Ezek mellett érdekes interjúk, szabadidős anyagok, nyelvtörő játékok szórakoztatják az olvasókat, akik a kiadványt haszonnal lapozhatják a hosszú téli estéken. És tartalmas ajándékként lephetjük meg vele szeretteinket a közeledő adventi időszakban vagy akár karácsonykor is.