Jubileumi emlékezés Backamadarason

Pünkösd másodnapján immár tizedik alkalommal adóztak Baczkamadarasi Kis Gergely emlékének nyárádmenti szülőfalujában.

Az eseményt megtisztelte jelenlétével a székelyudvarhelyi Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium igazgatója, Tőkés Zsolt és aligazgatója, Győri Izabella. A templomban tartott ünnepi istentiszteleten igét hirdetett Juhász Zoltán iskolalelkész, és részt vettek a helyi Kiss Gergely Általános Iskola tanárai, népviseletbe öltözött diákjai és a helyi önkormányzat képviselete. Ezt követően Koncz László Ferenc helyi lelkész, majd Tőkés Zsolt, az udvarhelyi kollégium igazgatója és Marc Erzsébet, a helyi általános iskola igazgatója köszöntötte a gyülekezetet. Az iskolások ünnepi műsort mutattak be, ezt követte a backamadarasi református egyházközség Harmónia kórusának ünnepi szolgálata, amely „lélekből-lelkesen” erősítette a közösséget.

Jubileumi emlékezés Backamadarason

Felszólalásában Koncz tiszteletes elmondta: 2006 óta tart a kapcsolat a kollégium és a település között, és évente találkoznak Backamadaras híres szülöttjére, Kis Gergelyre emlékezve, azóta élik át közösen a hagyományteremtés és hagyományápolás lehetőségét és áldásait. Ezt nemcsak a kulturális kalendárium örökíti meg a faluban, hanem a lelkekben is emlékezetes marad. De 2006 óta Backamadaras életének részévé lett a Harmónia kórus szolgálata, amely az egykori professzor zenei oktatását ápolva vette fel ezt a nevet. 


A cikk folytatása a Székelyhon portálon olvasható.