Jőnek, jőnek, hogy vigyenek …

Az emberi élet fordulóit a református gyülekezetek gyönyörű viseletekkel, díszes tárgyakkal, színes szokásokkal tették emlékezetessé.  Az életút e csomópontjainak kettős rítusrendje volt: egyrészt a kánonok által előírt egyházi szabályok  és a templom tere megteremtették az ünnepélyes keretet, másrészt az egyén a maga elképzelései szerint kiszínesítette a keresztelőt, konfirmációt, házasságkötést és a temetést. Az ünnep csak úgy válhatott teljessé, egyház és társadalom kapcsolatrendszere csak akkor vált harmonikussá, ha mindkét fél tudott ünnepi hangulatot teremteni. Ehhez viszont mindig szükség volt közösségre, nézőkre, befogadókra. Ünnepeljenek velünk együtt a Kolozsvári Magyar Napokon, 2019. augusztus 18-án délután 17,30-tól!

Jőnek, jőnek, hogy vigyenek ...