Jónás próféta és Gangnam style Kalotaszegen

Jónás próféta és Gangnam style KalotaszegenA nyári szünidő a táborozások, találkozók, különböző színes rendezvények időszakának számít, különösen a gyerekek életében. A református gyülekezetek hagyományosan ilyenkor szervezik meg a több mint két évtizedes múltra visszatekintő vakációs bibliahetet. A cethal gyomrába jutott Jónás próféta történetével ismerkedtek szórakozva a kalotaszentirály-zentelki és magyarókereki gyerekek. A két egyházközség által évek óta közösen szervezett vakációs bibliahetet közösségi ünnepséggel zárták.

A kalotaszentkirályi és a magyarókereki gyülekezet már hét éve közösen szervezi a nyári vakációs bibliahetet az 5–8. osztályos gyerekek számára. A foglalkozásokat az alig száz lelket számláló Magyarókerekén tartották, ahol mintegy 65 gyermek gyűlt össze naponta. 

A cikk folytatása a Szabadság napilap oldalán olvasható.

Fotó: Szabadság