IKE Önkéntes Gálát tartottak Segesváron

Önkénteseinek mondott köszönetet az Erdélyi IKE október 12-én, szombaton, Segesváron. A közel 50 fiatal először istentiszteleten vett részt 17 órától a segesvári református templomban, ahol Paizs József hirdetett igét. Elmondta, vigyázni kell, hogy ne az elismerés utáni vágy hajtson bennünket, amikor önkéntes szolgálatot vállalunk. Mi nem a meghátrálás emberei vagyunk, hanem a hitéi, ezért nem is kérdés, hogy a befektetett munka megéri, vagy sem, még akkor sem, ha csak néhányan járnak el arra, amit szervezünk. A szolgálatnak nem csak nehézsége, hanem reménysége is van, Aki Istenre néz, újól és újból erőt kap tőle. 

Az istentisztelet után a fiatalokat a gála helyszínére szállították. Veres Csaba, az IKE titkára elmondta, nem a fiatalok nem az IKÉ-ért, hanem az IKÉ-vel dolgoznak, és számukra nagyon fontos az a munka, amit önkéntesen végeznek.Mind önzetlenül végezték a szolgálatot, ezért annak kell hálát adni, aki erőt ad hozzá. A gálaesten az IKE munkatársai szolgálták ki az önkénteseket, így köszönve meg nekik az elmúlt évben teljesített szolgálatukat.