III. Erdélyi Református Diakóniai Konferencia

Jutalmam, hogy tehetem címmel harmadik alkalommal szervezik meg az Erdélyi Református Diakóniai Konferenciát Kolozsváron, 2019. június 21-én. A konferenciának a Kolozsvár Tóvidéki Református Egyházközség temploma ad otthont, ahol a gyülekezet mellett működő idősek otthonát is meg lehet látogatni a nap folyamán. A rendezvényen dr. Berszán Lídia egyetemi docens és Böjte Csaba ferences rendi szerzetes adnak elő, köszöntőt mond Kovács István, az Erdélyi Református Egyházkerület missziói ügyosztyályának vezetője, áhitatot pedig a tóvidéki gyülekezet lelkipásztora, Kozma Adrás lelkipásztor tart. Az előadások mellett a diakónia különböző szolgálatai is bemutatkoznak a délután folyamán. 

A konferencia programja a következő: 

9:00-9:30 – Regisztráció, Kolozsvár, Tóvidéki templom, Târnavelor/Küküllő u. 32. szám

9:30-10:00 – Köszöntés: Kovács István, az Erdélyi Református Egyházkerület missziói ügyosztyályának vezetője

                   – Áhitat: Kozma András, a Kolozsvár Tóvidéki Református Egyházközség lelkipásztora

10:00-11:30 – Előadás: Böjte Csaba ferences rendi szerzetes

                                  dr. Berszán Lídia egyetemi docens

11:30-12:00 – Szünet (kávé, standok felkeresése)

12:00-13:30 – Különböző szolgálatok bemutatkozása

13:30-14:30 – Fébé Idősek Otthona látogatása, épülő idősotthon megtekintése

14:30 – Ebéd: Hagyományos töltött káposzta mezőkeszüi házikenyérrel

 

 

III. Erdélyi Református Diakóniai Konferencia