Angyalokká válva táboroztak a segesvári fiatalok

Parajdon vettek részt ifjúsági táborban a segesvári fiatalok. A 24 lelkes fiatal augusztus 8–12. között utazott az Urbán Andor Református Konferencia- és Üdülőközpontba, hogy együtt tölthessék a tartalmas napokat.

A lelket feltöltő alkalmak mellett a sport, szabadtéri játékok is nagy népszerűségnek örvendtek. 📷Andrei Imelda

A Z generáció kapcsolódása volt a segesváriak ifitáborának témája. Minden reggel áhítattal indult, majd előadások következtek: kedden a Z generáció általános jellemzőit beszélték meg a táborozók, szerdán a család, csütörtökön  pedig a határok volt a tematika. Az előadásokat Andrei Imelda segesvári lelkipásztor és Szabó Gabriella, a temesvár-belvárosi gyülekezet segédlelkésze tartotta, a kiscsoportos beszélgetéseken pedig személyesebb kérdések is felmerültek a napi téma kapcsán. A délutánokat közösségépítő és lazább programok töltötték ki: hétfőn csapatépítő játékok, kedden strand, szerdán harácsolás különböző interaktív feladatokkal a falu területén, csütörtökön pedig a szovátai adrenalin parkban tehették próbára a bátorságukat a fiatalok. Esténként társasjáték, foci, röplabda, tábortűz, szabadulószoba, láthatatlan színház volt a program, a tábort záró estén pedig kiderült, ki kinek volt az „angyala” ottlétük során. A résztvevők különösen mély pillanatként élhették meg egymás lábának megmosását, az angyali érintést.

A résztvevők a szovátai adrenalin parkban tehették próbára bátorságukat. 📷Andrei Imelda

Andrei Imelda lelkipásztor elmondta, csoda volt meglátni, hogy a fiatal közösségnek van igénye az elmélyülésre, a hitre és tudományra. Láthatóan várták a lelkileg feltöltő beszélgetéseket, és keresték erre az alkalmakat. Az ifjak már az előkészületekbe, szervezésbe is lelkesen bekapcsolódtak, egyes segítők pedig több száz kilométert is utaztak a táborért. A fiatalok kivették a részüket a programok lebonyolításából is, a szabadulószobát es láthatatlan színházat ők szervezték, rugalmasan kezelték a programváltozásokat. Az együtt töltött napok során lazíthattak tábortűz mellett, de ki is léphettek a komfortzónájukból az adrenalin park akadálypályáin. „Vezetőként látni, hogy úgy tudjuk megmosni egymás lábát, hogy az alázat mellé testvéri szeretet párosul, egy csoda. Vezetőként látni és megtapasztalni, hogy a legnagyobb és egyetlen Vezető is velünk volt, ez a legnagyobb csoda” – tette hozzá a lelkipásztor.

A nyári hőséget a közös strandolás enyhítette.

Az alábbiakban személyes beszámolókat olvashatunk a táborról:

„Nagyon különleges volt az idei ifitábor. Bár nehezen indultunk el, és közben is nehézségekbe ütköztünk, minden fáradalmat megért. Rengeteg program volt betervezve, aminek csak a felét sikerült megvalósítani, azokat is éjjelekbe menőleg, de felejthetetlen élményekkel jöttünk haza. Nagyon jók voltak a csapatépítő játékok, sportok, kiscsoportos beszélgetések. Különösen izgalmas volt a fiúk által létrehozott szabadulószoba, és mi, MKT-s lányok is létre hozhattunk egy láthatatlan színházat. Nagyon sok nevetésben volt részünk, ugyanakkor nagyon mély beszélgetések is születtek. Hangulatosak voltak az esti tábortüzek, dézsázás, és elgondolkodtatóak az előadások.” Veress Csenge

„Hálás a szívem, hogy ennyire mélyen megélhettem az elmúlt hetet. Csodálatos emberek vettek körül, akik engedték, hogy egy újabb szeletet ismerjek meg belőlük. Komolyság, komolytalanság, beszélgetés, sírás, nevetés, közös gondolkodás, alázat, szeretet, kapocs… Ezek lennénk mi, egy ritka különleges közösség.” Cosmineanu Aida

„Nagyon jó volt az ifitábor, finomak voltak az ételek, a foglalkozások is nagyon jók voltak. Nagyon tetszettek a bemutatók és a kiscsoportos foglalkozások.” Heghi Márk

„Számomra a tábor nagyon nagy élményt nyújtott. Sok új dolgot tanultam meg, vagány emberekkel voltam körülvéve, és ki tudtam kapcsolódni, elfelejteni a gondokat. Legfontosabb dolog, hogy napról napra erősödött a hitem.” Lukács Nóra Izabella

„Áldás, nevetés, sírás, együttlét és kitisztulás jellemezte ezt a tábort. Nagyon hálásak lehetünk érted, értünk és Őérte. Köszönöm!” Fodor Vilmos Márk

A tábort a Communitas Alapítvány, Maros Megye Tanácsa, a segesvári Interceram és a segesvári Carnicomp támogatta.