Idősek vasárnapja Marosludason – jubileumi alkalom

Tizedik esztendeje már, hogy ezen a vasárnapon a gyülekezet idősebb korosztálya kap kiemelt figyelmet. Az ünnepi istentisztelet és műsor, az ige üzenete, a törődés és szeretetvendégség első sorban feléjük irányul. Legkevesebb nyolcvan esztendőt tudhatnak maguk mögött azok az idős testvérek, akik a szervezők meghívására éltek a lehetőséggel, és kisebb-nagyobb erőfeszítéssel, de megjelentek az alkalmon. Jézus egyszer azt mondta Péter apostolnak, hogy “amikor fiatalabb voltál… oda mentél, ahova akartál” (Jn 21,18). Eszerint, akik vasárnap együtt “akartak” ünnepelni, éveik száma szerint talán nem, de szívük vágya szerint mind-mind fiatalok voltak.

Idősek vasárnapja Marosludason - jubileumi alkalom

A teljes cikk a Marosuldasi Református Egyházközség oldalán olvasható.