Huszonöt éve alakult a gyülekezet, húszéves a templom

Székelyudvarhely legfiatalabb református gyülekezete, a Bethlen-negyedi 1991. január 1-jén vált külön a belvárosi gyülekezettől, akkor 3052 egyháztaggal. Külföldi segítséggel 1994–95 között készült el a fűtőházból kialakított templom. Szerdán délután hat órakor korabeli fényképekkel és előadásokkal emlékeznek a kettős évfordulóra. Vasárnap délelőtt tizenegy órától hálaadó istentiszteletet tartanak a jubiláló istenházában – tudtuk meg Bekő István Márton református lelkipásztortól.

Huszonöt éve alakult a gyülekezet, húszéves a templom

A Székelyudvarhelyi III. Református Egyházközség a Kisköved utcától a város Csíkszereda felőli bejáratáig terjed. Területileg a gyülekezethez tartozik a Bethlen-lakótelep legnagyobb része, Bethlenfalva és Kadicsfalva. A megalakulást követő kezdeti beszolgálások után az első parókus lelkészt, Berde László Pétert 1992. május 1-jén iktatták be. Az első időszakban a gyülekezeti élet a Bethlenfalvi úton található imaházban zajlott. Dobrai László műépítész tervei alapján alakították át a kazánházépületet


A cikk folytatása a Székelyhon portálon olvasható.