Hivatalába iktatták Harasztkerék új lelkészét

Új lelkész került február elsejétől a harasztkereki gyülekezetbe, akit a napokban iktatott be hivatalába a Marosi Református Egyházmegye esperese, Lőrincz János. Ezzel remélhetőleg helyreáll a rend a gyülekezetben, amely éppen a lelkészválasztás miatt bomlott meg.

Hivatalába iktatták Harasztkerék új lelkészét

A szilágysomlyói születésű, 35 éves Nagy István személyében új lelkipásztora van a harasztkereki református gyülekezetnek. Nagy István 2003-ban végezte a teológiát, öt évet a szilágysági Menyőn, hat és fél évet a mezőségi Magyarszováton szolgált, és néhány hete érkezett Harasztkerékre háromgyermekes családjával. Vasárnap délután telt templomban iktatta be hivatalába az egyházmegye esperese, majd az eddigi beszolgáló lelkész átadta neki a Bibliát, kulcsot és pecsétet. Ezek szimbólumok: a Biblia Isten igéjét és az igehirdetést, a kulcs az egyház iránti, a pecsét pedig az adminisztratív felelősséget jelképezi.


A cikk folytatása a Székelyhon portálon olvasható.