Hamarosan ténylegesen is a református egyházé lesz az Apáczai épülete

Hamarosan ténylegesen is a református egyházé lesz az Apáczai épületeA Kolozsvári Városi Tanács csütörtöki, szeptember 12-i ülésén dönt arról, hogy az Apáczai Csere János Elméleti Líceum és a Környezetvédelmi Líceum épülete városi köztulajdonból a város magántulajdonába kerüljön – írja a Transindex

Az Apáczai székhelyéül szolgáló, Király/I. C. Brătianu utca 26. szám alatti ingatlant az egyházi ingatlanok visszaszolgáltatásával foglalkozó különleges bizottság 2011. április 16-i, 2413. döntésével szolgáltatta vissza az Erdélyi Református Egyházkerületnek. Ezt a döntést a helyi tanács megfellebbezte, ám a Kolozs Megyei Táblabíróság visszautasította a fellebbezést, így a visszaszolgáltatásról szóló döntés véglegessé és visszavonhatatlanná vált; a döntés gyakorlatba ültetéséhez szükséges lépés az ingatlan városi köztulajdonból magántulajdonba való átsorolása – áll az erről szóló határozattervezetben

 

A cikk folytatása a Transindex portálon olvasható.