Ha vannak örökösök, értelme van a szolgálatnak

Ha vannak örökösök, értelme van a szolgálatnak Minden tanév, amelyet elkezdünk, számunkra egy újabb lehetőség és felelősség, de minden nehézség, anyagi teher mellett ez azt jelenti, hogy van folytatás – hangsúlyozta igehirdetésében Kató Béla, az Erdélyi Refor­mátus Egyházkerület püspöke szombaton az erdélyi református kollégiumok közös tanévnyitója és a sepsiszentgyörgyi Református Kollégium újraindításának huszadik évfordulója alkalmából tartott istentiszteleten a vártemplomban.

Az ünnepi istentisztelet a hat erdélyi és három partiumi református kollégium diákküldöttségeinek zászlós bevonulásával kezdődött, a padokban elöl foglaltak helyet az iskolaigazgatók, kollégiumi lelkészek, meghívottak, majd a templom megtelt szülőkkel és helyi diákok­kal. Kató Béla igehirdetését Je­remiás próféta próféciás könyve 49. részének 1–2. verseire építette, amiből az örökösök létének fontosságát emelte ki.

 

A cikk folytatása a Háromszék napilap honlapján olvasható.

Valádi Enikő nyugalmazott zenetanár méltatása innen letölthető.