Gyermeknappal kezdődött a Kálvin hét Zabolán

Gyermeknappal kezdődött az idén a Kézdi-Orbai református Egyházmegyében szervezett Kálvin hét, amelynek központi témája a család. Száznyolcvan, különböző gyülekezetből érkező gyermek töltötte be a több mint 500 éves zabolai templomot, ahol Nt. Balogh Zoltán esperes köszöntötte az egybegyűlteket, hangsúlyozva, hogy a gyermek az első a család életében. A Példabeszédek könyvéből (4, 23) idézve kérte Isten áldását a résztvevőkre, gyermekekre és azokra, akik a nap sikeréért tevékenykedtek.

Gyermeknappal kezdődött a Kálvin hét Zabolán

Incze Hunor orbaiteleki lelkipásztor Ábrahám és Izsák történetét a gyermekek bevonásával hozta közelebb a jelenlevőkhöz, ifjúsági énekek teremtették meg a napra jellemző közvetlen hangulatot. Beke Boróka lelkésznő köszöntötte a jelenlevőket és ismertette a nap programját.

Gyermeknappal kezdődött a Kálvin hét Zabolán

Istentisztelet után „Forgószínpad” következett, a 8 csoportra felosztott gyermeksereg változatos foglalkozásokon vett részt, amelyeken bibliai történeteket dolgoztak fel, rajzoltak, voltak kézműves foglalkozások és csoportos játékok is. A fáradt, de csillogó szemű nagy csapat a finom tokányillattól csalogatva várta az ebédet, majd nagy családként közös fotó következett.

Gyermeknappal kezdődött a Kálvin hét Zabolán

Hazautazás előtt vidám táncház zárta a tartalmas, lelki-testi feltöltődést biztosító alkalmat. 

Gyermeknappal kezdődött a Kálvin hét Zabolán

Gáspár Erika lelkipásztornő