Gyászjelentő – Adorjáni Albert

Életének 97., özvegységének 12. évében, 2021. április 17-én elpihent Adorjáni Albert nyugalmazott református lelkipásztor.

Lelkipásztori szolgálatát Magyarszováton, Déscichegyen és Radákszinyén, majd a Kolozsvár-Újalsóvárosi és a Kolozsvár-Alsóvárosi Egyházközségben végezte. Kezdeményezésére önállósodtak a Kolozsvár-Tóvidéki és a Bulgária-telepi Református Egyházközségek.

Temetése április 23-án, pénteken 10.30 órakor kezdődik gyászistentisztelettel a kolozsvári Kétágú templomban, majd 12.00 órakor a család körében helyezik nyugalomra a Házsongárdi lutheránus temetőkertben. Az istentiszteletet a Kétágú templom Facebook-oldalán élőben közvetítik.

 

Végakaratában a nyugalmazott lelkipásztor azt kívánta, hogy sírjára ne kerüljön koszorú, a koszorúmegváltásra szánt adományokat, amelyeket a szeretetszolgálat céljára fordítanak, a Kétágú templom lelkészi hivatalában vagy banki átutalással adhatják át.

 

Parohia Reformată Nr. 2. Cluj,

Bd. 21 Decembrie 1989 nr. 39.

BRD – GSG Cluj

RO88 BRDE 130S V078 7464 1300 RON

Swift: BRDEROBU

Cod BRD: 303131004