Gyászfeldolgozó csoport indul a Diakóniánál

Gyászfeldolgozó csoportot indít Sepsiszentgyörgyön és Baróton a Diakónia Alapítvány Sepsiszentgyörgyi Fiókja. Olyanokat várnak a gyászolók sorstárs csoportjába, akik régebben vagy a közelmúltban veszítették el szeretett hozzátartozójukat. Felhívásukban hangsúlyozzák, hogy az önsegítő csoportok támogató hatása az egyik legerősebb gyógyító erő. Sokan azt gondolják, csak felerősödik a szomorúság, de éppen ellenkezőleg, a sorstársak között enyhül a fájdalom. A csoportban kialakuló bizalom, együttérzés, megértés légkörében nyíltan lehet beszélni az érzelmekről, az új élethelyzet nehézségeiről, és mintákat lehet kapni arra nézve, hogyan lehet megküzdeni a gyász fájdalmával.

A részvétel díjtalan. 

 

A találkozások helye: 

Sepsiszentgyörgyön a Gyár utca 41-es szám alatt, a Diakónia Keresztyén Alapítvány, Idősgondozó ágazat székhelyén.

Baróton a Bányász utca 11-es szám alatt, a Vállalkozó központ 1 emeletén, a Diakónia Keresztyén Alapítvány Baróti Irodájában.

Időpontja: kéthetente szerdán 10–12 óráig, mindkét helyszinen

Az első alkalom november 21-én lesz, addig is várják a jelentkezést a 0731 025 903-as vagy a 0728 967 211-es telefonon. 

Az együttléteket Vetró Bodoni Enikő szociális és mentálhigiénés szakember és  Dénes Kinga pszichológus vezeti.