Fontosak a személyes kapcsolatok

Január elsejétől Márton Előd látja el az iskolalelkészi feladatokat a Marosvásárhelyi Református Kollégiumban. A szászrégeni származású lelkészt öt jelentkezőből választotta ki a Református Kollégium vezetőtanácsa és az egyházi testület. Az elmúlt egy hónap tapasztalatairól és a tervekről beszélgettünk vele.

Fontosak a személyes kapcsolatok

– Kérem, mutatkozzon be, meséljen egy kicsit magáról, eddigi szolgálatairól.

– Korábban az Ifjúsági Keresztyén Egyesület (IKE) utazótitkára voltam három évig, tavaly megpályáztam a vásárhelyi kollégiumi állást. December végén döntött a Kollégium vezetőtanácsa és az egyházi testület a személyemről. Januártól kezdtem meg a szolgálatot. Eddig főként azon igyekeztem, hogy folytassam, amit elkezdett az elődöm, Gáll József. Legfontosabb teendők: hét elejei és hét végi áhítat megtartása, minden kollégiumi osztályban van heti egy óra, itt vallást vagy spirituális nevelést oktatok.

 

A cikk folytatása a Székelyhon portálon olvasható

Fotó: Kiss Gábor