Felhívás – adománygyűjtés Boros Olivérnek

Az Erdélyi Református Egyházkerület Missziói-Diakóniai Ügyosztálya a 9 éves Boros Olivér megsegítésére hirdet adománygyűjtést.

Boros Olivér és Krisztián 2013-ban született ikerpár, akik a Magyarlétai Református Egyházközség tagjai. Krisztián egészséges kisfiúként látott napvilágot, míg Olivért már csecsemőkorában veseelégtelenséggel diagnosztizálták. Azóta számtalan kezelésen és műtéti beavatkozáson esett át. 2019-ben policisztás vesebetegséget állapítottak meg nála, majd 2021-ben a Joubert szindrómát is kimutatták (ritka genetikai rendellenesség, amely az agy egyensúlyt és koordinációt szabályozó központjait érinti).

2022-ben az orvosok sürgős veseátültetést javasoltak, különben a szerv működése egy éven belül teljesen leáll. Vesedonornak az édesanyja jelentkezett, de itthon az orvosok tapasztalat hiányában nem vállalják a műtétet. A helyzetet súlyosbította, hogy az erős gyógyszerek Olivér máját is károsították, ezért további vizsgálatok szükségesek ahhoz, hogy megállapítsák, ha a vese mellett májtranszplantációra is szüksége lesz-e.

A család külföldön keresett segítséget: a lyoni kórházban vállalnák az életmentő műtétet, de az orvosi beavatkozás költségei és a járulékos kiadások 250.000 euróba kerülnének. Nagylelkű adományozóknak köszönhetően az összeg bizonyos részét sikerült összegyűjteni, de szükség van a mi segítségünkre is.

Az adományokat az Erdélyi Református Egyházkerület alábbi bankszámlaszámára küldhetik a segíteni vágyók:

Beneficiar: Eparhia Reformata din Ardeal, 400079 Cluj-Napoca, str. Ion I.C. Bratianu nr.51-53.

Banca Comerciala Romana, filiala Cluj, str. Gheorghe Baritiu nr.10-12

Cod IBAN: RO66RNCB0106026604570001 – RON

RO12RNCB0106026604570003 – EUR

Cod SWIFT: RNCBROBUXXX

Megnevezés: Boros Olivér