Evangélizáció, az ébredés eszköze

Evangélizáció, az ébredés eszközeAz Alsóvárosi gyülekezetben hagyománnyá vált az Új kenyér ünnepe körül megszervezett evangélizációs hét. Ilyenkor az istentiszteletek megtartása mellett a meghívott lelkipásztorok betekintést nyerhetnek az egyházközségben működő  különböző csoportok tevékenységeibe. Találkozókat szerveznek a presbitériummal, a nőszövetséggel  és az ifjúsági csoportokkal. Szombaton gyülekezeti csendes napot is szerveztek, amely lehetőséget biztosított a közösségépítésre.

A gyülekezet lelkipásztora, Lőrincz István elmondta, bár az evangélizációs hetekre sokan elhívják a rokonaikat, szomszédaikat, és valamennyire megváltozik a célközönség, az alaptagok, akik vasárnapról vasárnapra eljönnek a templomba, részt vesznek az evangélizáción is. Ez egy jó alkalom a hitmélyítésre is, a megújulásra és a kapcsolatok ápolására. A hét folyamán két lelkipásztor szolgált, először Zoltán János nyugalmazott lelkipásztor, aki egyben gyülekezeti tag, majd Kádár Ferenc sátoraljaújhelyi lelkipásztor, a Sárospataki Református Teológia professzora. Az első napokban a samáriai asszonyról, majd Jairusról volt szó. A témák kapcsán azt boncolgatták, hogy mit jelent Jézushoz jönni, vele elindulni egy olyan úton, amely célba visz.

 

A cikk folytatása a Székelyhon portál oldalán olvasható.

Fotó. Székelyhon portál