Elkezdték a szászrégeni szórványkollégium felújítását

Elkezdték a szászrégeni szórványkollégium felújítását Tizenötezer euróra van szükség, hogy a Szivárvány Alapítvány befejezhesse a leendő szászrégeni szórványkollégium épületének átalakítását és ősztől diákokat fogadhasson. A felújítási munkálatok két hete kezdődtek el, a beruházás összértéke csaknem kétmillió lej.

Mint már beszámoltunk róla, huszonöt éves szerződést kötött a Római Katolikus Egyházközség és az  Ady István magyarfülpösi református lelkész által vezetett Szivárvány Alapítvány. A megállapodás értelmében az alapítvány huszonöt éven át ingyenesen használhatja az egyház tulajdonában lévő ingatlant, amelyet teljes egészében felújít és szórványkollégiumként működtet.

 

A cikk folytatása a Székelyhon portálon olvasható.

Fotó: Székelyhon