Elkezdődik a marosvásárhelyi Bolyai líceum és Református Kollégium főépületének felújítása

Elkezdődik a marosvásárhelyi Bolyai Farkas Elméleti Líceum és a Marosvásárhelyi Református Kollégium főépületének, valamint a vele szemben lévő régi ispotály épületének felújítása, miután az Erdélyi Református Egyházkerület (EREK) megkapta a munkálatok elvégzéséhez szükséges építkezési engedélyt.

Az EREK 2009 óta tervezi az épületegyüttes felújítását. 2021. január 27-én a beruházó EREK képviselője, dr. Ballai Zoltán gazdasági tanácsos találkozott Marosvásárhelyen az épület felújítását végző fővállalkozóval és alvállalkozóival, akiket arra kért, hogy a 2022–2023-as tanév kezdetéig fejezzék be a munkálatokat. A találkozón ugyanakkor áttekintették a tennivalókat, kitűzték a határidőket. Az EREK korábban már felújíttatta az iskola valamikori internátusának az épületét, amelyet 2020 szeptemberében vett át.