Elkészült a kutyfalvi református templom ideiglenes védő tetőszerkezete

Elkészült a kutyfalvi református templom ideiglenes védő tetőszerkezete

Az Erdélyi Református Egyházkerület és Magyarország Miniszterelnökségének hathatós segítségével június 27-e estéjére elkészült a kutyfalvi református templom ideiglenes védő tetőszerkezete, miután a biztosító is felmérte az épületben keletkezett károkat. A védőtetőt azért kellett ilyen gyorsan elkészíteni, hogy az időjárás ne okozhasson további károkat az A kategóriás műemlék templomban.

Elkészült a kutyfalvi református templom ideiglenes védő tetőszerkezete

A ráfordított építőanyagok költségét – Puskás Imre helyettes államtitkár ígérete szerint – Magyarország Miniszterelnöksége a Rómer Flóris terv vis maior alapjából téríti. A munkálatok kivitelezését egy szakemberekből álló csoport végezte. A munkálatokat Gálfi Attila vezette, önkéntes munkájukat az Erdélyi Református Egyházkerületnek támogatásként ajánlották fel. 

Elkészült a kutyfalvi református templom ideiglenes védő tetőszerkezete

Fotó: Gálfi József Attila, Lukács Vilmos István


Önkéntes munkában részt vettek: 


Gálfi József Attila

Gálfi Imre Balázs

Bartha Győző

Bartha Zsolt

Deák Gyula

Gálfi Sándor

Imre István

Lőrinczi Károly

Lőrinczi Szörény Ede

Marton László

Puskás Levente

Sztroja Károly