Elkészült a Collegium Iuridicum

Az Erdélyi Református Egyházkerület és a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Kolozsvári Kara tisztelettel hív minden érdeklődőt a kolozsvári Collegium Iuridicum jogász szakkollégium és a Kolosváry Bálint Jogtudományi Könyvtár avatóünnepségére 2018. november 12-én, 16 órától, az Erzsébet (E. Racoviță) út 30. szám alatti épületben.

A Sapientia EMTE kolozsvári joghallgatóit befogadó szakkollégium az Erdélyi Református Egyházkerület és az egyetem együttműködéseként született, és 20-25 diák számára biztosít majd lakhatási, tanulási, szakmai fejlődési lehetőséget Kolozsvár szívében. A Collegium Iuridicum az ötödik egyházkerület által alapított egyetemi kollégium, Kolozsváron a harmadik. Az egyházkerület az Erzsébet (Emil Racoviță) út 30. szám alatti ingatlanját, illetve a hozzá tartozó 600 négyzetméter hasznos területet ajánlotta fel az intézmény székhelyéül. Az épületben közösségi teret, konferenciatermet, kutatási intézményt, könyvtárt alakítottak ki, hogy intenzíven, jól és tartalmasan tanulhassanak és készülhessenek a szakmára a diákok.

Collegium Iuridicum_meghivo.pdf