Egyházmegyei ifjúsági napot tartottak Kálnokon

Egyházmegyei ifjúsági napot szerveztek a kálnoki ikések május 12-én szülőfalujukban. Az egyházmegye gyülekezeteinek ifjúsági csoportjaiból hatvanan jöttek el, de a kerületi IKE irodát is képviselte egy személy. Az érkezés, ismerkedés után a templomban gyülekeztünk, ahol Tóth Anna helybéli lelkipásztor tartott áhítatot, a „menő” József története alapján, aki tarka ruhát kap, de leszakadozik róla, akit nem ismernek el saját testvérei. Az áhítat előtt és után a szomszédos, zaláni ifis csapat zenélt, együtt énekeltünk, majd a fiatalokat Kertész Nándor egyházmegyei IKE elnök és Gál Alexa alelnök köszöntötték. Nagyon örültünk az idei nyár legnagyobb IKÉs eseményét, a Válts irányt! fesztivált beharangozó Virág Timea fesztiválnagykövet részvételének a kerületi IKE irodától, Kolozsvárról. Sok hasznos információt tudtunk meg, és egy résztvevő fiatal fesztiválbelépőt nyert. Ezután Müller Lóránd lelkipásztor tartott előadást Amikor nem vagy (elég) menő címmel, szemléletes képekkel bemutatva, hogy a bennünk rejlő kisebbrendűségi érzés milyen tévutakba torkollhat, hogyan igyekszünk menőnek lenni. Szó volt a tetoválásról, anorexiáról, beteges testépítésről, füvezésről, alkohol- és internetfüggőségről is. Hangsúlyozta, hogy Isten értékesnek tart, még ha kicsinek is érezzük magunkat. Mi kell, hogy jól válasszunk társaságot, barátot, mert az igazi barát elfogad és szeret úgy, amilyenek vagyunk.

Egyházmegyei ifjúsági napot tartottak Kálnokon

Az előadást szünet követte, majd három helyszínen kiscsoportos beszélgetéseket tartottunk az előadás témájával kapcsolatosan. A véleményeket, a kiscsoportban elhangzottakat egy visszajelző körben hallgattuk meg a gyülekezeti ház udvarán. Estefele újra a templomban találkoztunk, ahol a szovátai Sószórók zenekar koncertjén énekeltünk együtt. A résztvevőket vacsorával vendégeltük meg, amelyre a helyi nőszövetség 180 szelet bécsi szeletet sütött és tálalt fel körettel, savanyúsággal. Köszönjük a helyi ifjúsági csapat és a nőszövetség összefogását, valamint a Sepsi Református Egyházmegyénk esperesi hivatalának a támogatást.