Egyház az egészségügyben

Lakatos Gabriella hosszú és kacskaringós életutat járt be, míg 1997-ben Csiha Kálmán az Erdélyi Református Egyházkerület akkori püspöke Marosvásárhely összes klinikai osztályának kórházlelkészévé nevezte ki. Három év múlva egyházi és minisztériumi szinten is hivatalossá vált a kórházlelkészi állás, de amint az a beszélgetésből is kiderül: a sok pozitív változás ellenére, még mindig harcot kell vívnia az elfogadásért.

Egyház az egészségügyben

Orvostanárok gyerekeként először az orvosi pálya választása, majd a pszichológia felé való fordulás lehetősége merült fel, de a gondviselés útja végül a teológia felé terelte Lakatos Gabriellát. Tizenhét évvel ezelőtt az egészségügyben lehetőség nyílt lelkipásztorok alkalmazására, így nevezte ki Gabriellát Csiha Kálmán püspök a város összes klinikai osztályának lelkészévé, aki jelenleg „csak” a Marosvásárhelyi Megyei Sürgősségi Klinikai Kórház és a felnőtt onkológiai klinika lelkipásztora.


A cikk folytatása a Székelyhon portálon olvasható.