Egy falat szeretet húsvétra is

Egy falat szeretet névvel szervezte meg újra húsvét nagyhetén a Kézdi-Orbai Református Egyházmegye Nőszövetsége az idősekre figyelő programját. Az ünnep előtt az asszonytestvérek kalácsot, süteményt készítettek, és tíz gyülekezetben látogatták meg a 80 év fölöttieket.

Egy falat szeretet húsvétra is

A program során több mint 400 idős testvért sikerült meglátogatni és megajándékozni, az asszonyok odaadással, idejüket nem sajnálva végezték az áldozatos munkát – mondta el Németh Zsuzsanna egyházmegyei nőszövetségi elnök, a program ötletgazdája. A szeretetteljes gesztus onnan indult, hogy a saját, házilag sütött kenyerével kereste fel a nagyborosnyói időseket, tavaly pedig, miután az egyházmegye nőszövetségének élére lépett, felvetette az ötletet az asszonytestvéreknek, akik szívesen csatlakoztak. A lelkészfeleség fontosnak tartotta, hogy az adventi jótékonykodásokhoz hasonlóan húsvét előtt is odafigyeljenek az idős testvérekre. A tavaly kilenc gyülekezetben látogattak meg 320 idős személyt, az idei nagyhétre pedig jelentősen megnőtt a jótevők és a figyelemben részesülők száma. „Ezeket az ötleteket a Jóistentől kapom, és beleültetem a hétköznapokba is. Ez a gyülekezet lényege: hogy időt és odafigyelést adjunk azoknak, akiknek szüksége van rá” – foglalta össze Németh Zsuzsanna. Elmondta, nagyon örült a pozitív visszajelzéseknek, a nőszövetségi tagok rengeteg szeretetet kaptak, a fáradozás ellenére lelki töltekezést jelentett számukra a program.