Díjakat osztott a Gecse Dániel Szakkollégium a XXIII. Tudományos Diákköri Konferencián

A Gecse Dániel Református Orvosi és Egészségügyi Szakkollégium 2015-ben alakult, mint az Erdélyi Református Egyházkerület intézménye. A szakkollégium igényes szálláshelye a marosvásárhelyen tanuló MOGYE és Református Asszisztensképzős diákoknak. A hangsúly mégsem csak a szálláslehetőségen van, hanem azokon a szakmai és lelki, közösségépítő programokon, amelyeket a kollégium biztosít a bentlakóknak. A diákok egy olyan keresztyén közösség tagjai lehetnek, amelyben mind lelkileg, mind szakmailag sokkal többet kaphatnak, mint egy átlagos bentlakásban. A heti rendszerességgel megszervezett bibliaórákon, és különböző, a lelki és közösségi életet megcélzó programokon túl nagy hangsúlyt kap a diákok szakmai fejlődésének kérdése is, ezzel is támogatva a marosvásárhelyi, erdélyi magyar orvos-, gyógyszerész- és asszisztensképzés ügyét.

Díjakat osztott a Gecse Dániel Szakkollégium a XXIII. Tudományos Diákköri Konferencián

Ennek részeként idén a szakkollégium az Erdélyi Református Egyházkerülettel és a Pallas Athéné Domus Concordiae Alapítvánnyal közösen díjakat osztott ki a XXIII. Tudományos Diákköri Konferencián. Két kollégista kapott pénzbeli juttatást a konferencián való részvételért: Bíró Adél-Bernadett IV. éves, és Berki Ádám-József I. éves általános orvostanhallgatók. Rajtuk kívül Rokai János, IV. éves általános orvostanhallgató vehette át a szakkollégium által felajánlott díjat. Idén először, a szakkollégium jóvoltából egy oktató is díjat vehetett át a TDK-n: dr. Kovács Judit egyetemi adjunktus díjat kapott a diákok között végzett kiváló felkészítői munkájáért. A díjakat dr. Dénes Lóránd, a szakkollégium tanulmányi igazgatója adta át. Ezúton is gratulálunk a díjazottaknak és köszönjük a támogatónak a díjakat!

Díjakat osztott a Gecse Dániel Szakkollégium a XXIII. Tudományos Diákköri Konferencián

Les Zoltán