Csokonai Vitéz Mihály önálló alkotói díjat kapott Boros Erzsébet

Csokonai Vitéz Mihály önálló alkotói díjban részesült Boros Lídia Erzsébet január 22-én. A Csokonai Vitéz Mihály – alkotói díj a nem hivatásos, amatőr színjátszás, vers- és prózamondás, bábjátszás, kórus- és zeneművészet, képző-, fotó-, film-, videoművészet, táncművészet, valamint a hagyományőrzés, a tárgyalkotó és előadó népművészet területén működő – hosszabb ideje kimagasló művészeti munkát végző – egyéni alkotóknak, művészetpedagógusoknak, művészeti együttesek vezetőinek adományozható állami kitüntetés. A díjat az Emberi Erőforrások Minisztériuma adja minden évben, a Magyar Kultúra Napja alkalmából. A díj első erdélyi kitüntetettje Guttmann Mihály karnagy volt 2006-ban, 11 év után a magyarság hagyományainak, értékeinek határon túli megőrzése érdekében végzett kiemelkedő tevékenysége elismeréseként kapta meg 2017-ben Boros Lídia Erzsébet, amelyet Budapesten a Pesti Vigadóban vett át.

Csokonai Vitéz Mihály önálló alkotói díjat kapott Boros Erzsébet

Boros Erzsébet koncertező népdalénekes, népdaléneklést, kézművességet oktató népművész, közösségépítő, 1982. április 12-én született Szamosújváron. Az általános iskolát és líceumot Szamosújváron végezte. 2009-ben sikeresen államvizsgázott a nagykőrösi „Károli Gáspár” Református Egyetem Tanítóképző Főiskoláján. Az első népdalversenyen 1995-ben vett részt Szamosújváron, amelyen első díjat nyert. 2001 és 2002-ben Szatmárnémetiben, a „Hajnal akar lenni” Kárpát-medencei Népdalverseny első díját nyerte el, 2002-ben az első díj mellett Arany Páva díjban is részesült. 2006-ban Dabason újra részt vett a Magyar Kórusok Zenekarok és Népzenei Együttesek által szervezett versenyen, ahol ugyancsak Arany Páva Nagydíjat kapott. 2007-ben napvilágot látott „Mostan kinyílt egy gyönyörű virág” címmel karácsonyi népi kántákat tartalmazó lemeze. 2011. júniusában Mezőtúron, a KÓTA 16. Országos Népzenei Gála Minősítésén, a legmagasabb minősítési fokozatot érdemelte ki, Arany Páva Nagydíjat kapott. 2011. augusztusától a Csutorás Nemzetközi Népzenei és Néptánc tábor népdal-oktatója.

Csokonai Vitéz Mihály önálló alkotói díjat kapott Boros Erzsébet

2014. novemberében, a „Mostan kinyílt egy gyönyörű virág” című karácsonyi népi kántákat tartalmazó lemezének bővített változata jelent meg „Örvendezzünk…” címmel. 2015. január 25-én mutatta be Búzásbocsárdon az „Erdélyország közepében” című erdélyi népdalokat tartalmazó lemezét, ami a kolozsvári Harmadik zenekar közreműködésével látott napvilágot. Jelenleg Csombordon él férjével és három gyermekükkel. Férje Boros László, a helyi református gyülekezet lelkipásztora.  A Csombordi „Pipacs” Néptánc Egyesület vezetője, amelynek keretében három csoportban folyik néptánc oktatás 45 gyermek részvételével.