Bővül az online Válts irányt! előadóinak sora

Idén a koronavírus miatt fennálló szükséghelyzet, tiltások, megszorítások miatt az Erdélyi IKE is arra kényszerült, hogy jövőre halassza, illetve online térbe költöztesse a Válts irányt! IKE Fesztivált. Így – hogy ne maradjon el teljesen az élmény – az eredetileg tervezett dátumon, augusztus 11–13. között virtuálisan követhetik az érdeklődők a programokat.

A szervezők az esemény Facebook-oldalán jelentik be folyamatosan az újdonságokat. A következő lelkipásztorok, előadók fogják becsempészni áhítatok, előadások formájában a fiatalok otthonaiba a fesztivált:

 • Beke Boróka (az Erdélyi Református Lelkészértekezleti Szövetség elnöke)
 • Carlos Sanvee (a World YMCA főtitkára)
 • Jobb Domokos (a Királyhágómelléki Református Egyházkerület ifjúsági előadója)
 • Kató Béla (az Erdélyi Református Egyházkerület püspöke)
 • dr. Szenkovics Dezső (adjunktus, a Sapientia EMTE dékányhelyettese)
 • dr. Zacher Gábor (toxikológus)
 • Berke Sándor (szakács, barista, református lelkész)
 • Evelina Savickaitė-Kazlauskė (freelancer, világutazó)
 • Pesty László (filmrendező, producer, az írdalá.hu kampány vezetője)
 • Ruszka Sándor (református lelkész, az IKE elnöke)
 • Tordai Árpád (református lelkész, az Erdővidéki Református egyházmegye ifjúsági előadója)
 • Trunk Tamás (blogger, vlogger, válogatott alpesi síelő)

A szervezők azt ígérik, a lista még bővülni fog.

Tussay Szilárd, az Erdélyi IKE ügyvezető igazgatója az online fesztivállal kapcsolatban elmondta: „A nyári táboraink és a Válts irányt! IKE Fesztivál is elmarad, hiszen 2500 ember nem találkozhat, bármennyire is reménykedtünk az elején. Már áprilisban számoltunk ezzel a lehetőséggel, és május közepén jelentettük be a 27 tagú szervezőcsapattal, hogy jövőre halasztjuk a rendezvényt. Nagyon realistán állunk hozzá a dolgokhoz, igyekszünk online térben megtartani, amit lehet. Nyilván nem ugyanaz, a személyes találkozást semmivel sem lehet pótolni. Idén annyira van lehetőségünk, hogy az érdeklődést fenntartsuk, hogy ne felejtsenek el a fiatalok, és annál nagyobb erőbedobással készülünk a jövő évre.”

Az önkénteseknek, érdeklődőknek, fesztiválozóknak azonban nem kell csüggedniük, hiszen 2021-ben ugyanezzel a programmal rendezik meg a Válts irányt! IKE Fesztivált, 2022 pedig újra a találkozás éve lesz. Végül is az örökkön örökké témának nincs lejárati ideje.

Az újabb információkért a Válts irányt! Facebook-oldalát, az előző találkozók felidézéséért pedig a fesztivál honlapját érdemes böngészni.