Bethlen Gábor oklevelei – kiállítás Kolozsváron és Gyulafehérváron

Bethlen Gábor oklevelei - kiállítás Kolozsváron és GyulafehérváronBethlen Gábor kolozsvári szobrának avatási ünnepségét követően (hozzávetőlegesen 16.30-kor) az alsóvárosi (Kétágú) református templom karzatán megnyitják az Erdélyi Református Egyházkerületi Levéltár Bethlen Gábor oklevelei című kiállítását. A kiállításon látható lesz többek között az erdélyi református lelkipásztorok utódait nemesi rangra emelő oklevél, a fejedelem saját kezű levele, több adomány- és nemeslevél. Biztonsági okokból a kiállítás csupán a megnyitás napján lesz megtekinthető.
 
2013. október 26-án 10.30-kor a Gyulafehérvári Római Katolikus Egyházművészeti Múzeumban (az érseki palota földszintjén) ugyanez a kiállítás lesz látható. A kiállítást köszönti dr. Jakubinyi György érsek és Kató Béla püspök, a kiállítást bemutatja dr. Sipos Gábor levéltáros.
 
Fotó: manna.ro