Barth-emlékkonferenciát szerveznek Kolozsváron

Száz éve jelent meg Karl Barth kommentárja a Római levélhez. Az ezt követő évtizedekben ugyanolyan nagy hatású műnek bizonyult (különösen az 1922-es második kiadás), mint a reformáció korában Luther magyarázata ugyanehhez a levélhez. Néhány hónapja emlékezett a világ a szerző halálának ötvenedik évfordulójára. A két esemény jó alkalom arra, hogy felvillantsuk az újreformátori teológia néhány alapszempontját, miközben azt kérdezzük, hogy miben segíthet ez az örökség mai egyházi útkeresésünkben.

A szervezők szeretettel hívnak minden érdeklődőt az eseményre csütörtökön, április 4-én a Protestáns Teológiai Intézet dísztermébe. Az OLTT döntése értelmében, a résztvevők hat kreditponttal gazdagodhatnak.

Barth-emlékkonferenciát szerveznek Kolozsváron