Ballagnak a kántortanítók

Ballagnak a kántortanítókA marosvásárhelyi Kántor – Tanítóképző 2013 június 22-én, szombaton tartjaballagási és tanévzáró ünnepségét. Az idén 50-en végeznek az egyetemi és posztliceális képzés különböző szakjain.

A ballagás 8,30 órakor kezdődik a Jókai (Eminescu) utcai református diakóniai központ udvarán és a Bocskai Teremben, római katolikus szentmisével és unitárius istentisztelettel folytatódik. A ballagók körbejárják a Vártemplomot és a Marosvásárhelyi Várat, útközben virágot helyeznek el a történelmi emlékhelyeknél és szobroknál.

12 órától a Vártemplomban lesz a közös hálaadó istentisztelet és tanévzáró ünnepély. Igét hírdet Kántor Csaba, az Erdélyi Református Egyházkerület püspökhelyettese, a ballagókat dr. Barabás László igazgató búcsúztatja, sor kerül a kántori oklevelek átadására, a végzősök és a főiskola kórusának szolgálatára. Szeretettel várnak minden érdeklődőt. 

 

Meghívó a Marosvásárhelyi Kántor-€“Tanítóképző‘ Főiskola évzáró ünnepélyére

 

Fotó: http://www.e-nepujsag.ro/