Az élet istentiszteletére kell lefordítani a hittételeinket

Közösen ünnepelték meg az erdélyi történelmi egyházak képviselői január 13-án a vallásszabadság ünnepét a Kolozsvár-Belvárosi Unitárius Egyházközség templomában. Az ünnepi istentiszteleten Kató Béla, az Erdélyi Református Egyházkerület püspöke hangsúlyozta, hogy az elmúlt év folyamán a békében volt a legnagyobb deficitünk.

Az élet istentiszteletére kell lefordítani a hittételeinket

A püspök szerint tordai ediktumot 400 éve tanuljuk, de nem vizsgáztunk belőle még mindig jelesre. Vallási kérdésekben ma Európa nagyon csendes, de ezt a békét a közöny és a közömbösség okozza. Valami azonban megzavarta a békénket, utalt az elmúlt idők történéseire a püspök, ami arra serkent, hogy újragondoljuk a türelmünket. A hittételeinket ugyanis a mindennapokra, az élet istentiszteletére kell lefordítsuk. Kató Béla szerint a politikumnak hatalmas felelőssége van ma ebben a kérdésben. Torda üzenete egyre aktuálisabb, de, imáink mellett, életmódunkkal tudjuk igazán bizonyítani, hogy mi békében akarunk élni.


Szöveg és fotó: Kiss Gábor