Anyagi támogatás az egyházak műemléképületei számára

Anyagi támogatás az egyházak műemléképületei számáraAz eddiegiekhez képest további is anyagi támogatásban is részesülnek a kolozsvári felekezetek, a pénz állagmegőrzési és restaurálási munkálatokra költhető. Az összegeket a keddi tanácsülés döntése szavatolja. Mint ismeretes, a május 16-i tanácsülésen a helyi tanácsosok már megszavaztak egy határozattervezetet, amely a hívek számával arányos anyagi támogatást biztosít az egyházak számára. A szóban forgó tanácsi határozat értelmében a Református Egyház 185 ezer, a Római Katolikus 96 ezer, az Unitárius 33 ezer, míg az Evangélikus- Lutheránus Egyház 4 ezer lejes támogatásban részesült. A kedden elfogadott határozattervezet ezt az összeget kiegészíti, ami azt jelenti, hogy az említett egyházak mindegyike további 70 ezer lejes támogatásban részesül, amelyet a tulajdonukban levő műemléképületek állagmegőrzési és restaurálási munkálataira költhetnek el. A felsoroltakon kívül a Kolozsvári Zsidó Hitközség számára is megszavaztak egy 20 ezer lej értékű támogatást, amely összeget a kolozsvári Nagy (Horea) utcában található neológ zsinagóga felújítására fordíthat a Zsidó Hitközség.

(közlemény)