Alkalmassági vizsgát tettek a segédlelkészek

Első alkalommal tettek alkalmassági vizsgát a gyülekezetekben szolgáló segédlelkészek. A valamikori nagypapi vizsgát oly módon alakították át az elmúlt években, hogy a gyülekezeti szolgálat alkalmasságát vizsgálják meg, ezt követően kérhetik a segédlelkészek felszentelésüket. Június 19-én az Erdélyi Református Egyházkerület Püspöki Hivatalában 12 ifjú lelkipásztor beszélgetett el a hat tagú bizottsággal. A beszélgetések után este az alkalmasságot igazoló oklevelet kaptak a lelkipásztorok.

Alkalmassági vizsgát tettek a segédlelkészek

Kató Béla püspök abbéli reményét fejezte ki, hogy a vizsga után a lelkipásztorok Erdélyben akarnak majd boldogulni. A vizsga során felmérték a vezetői kompetenciákat, hiszen mindannyian egy-egy gyülekezetet vezetnek majd. A püspök elmondta, hogy egyedül senki nem tud megmaradni, biztonságban lenni, ezt csak közösségben lehet. Ezért fontos, hogy a lelkipásztorok egymással ápolják ezt a közösséget, de merjenek az idősebb lelkipásztoroktól is tanácsot kérni. A püspök kiemelte, hogy nincs többé alá- vagy fölérendeltség, egyenjogú munkatársak lesznek, az egyházi rendet kell csupán betartani. 

Alkalmassági vizsgát tettek a segédlelkészek

Kiss Gábor