Adventi kiránduláson vettek részt az Alsó-Maros menti vallásórások

Az Alsó-Maros menti egyházközségekben hagyománnyá vált, hogy közös összefogásban és szervezésben rendezik meg a különböző korosztályokat célzó programokat.

Az elmúlt időszakban a ludastelepi, marosbogáti, istvánházi, csekelaki, gerendkeresztúri egyházközségek területén élő asszonytestvéreket, presbitereket, ifjakat sikerült célzott programokkal megszólítani, Isten igéje köré gyűjteni, elősegíteni a gyülekezetek közötti kapcsolatok elmélyítését.

Adventi kiránduláson vettek részt az Alsó-Maros menti vallásórások

Ebben az adventi időszakban a vallásórások számára szerveztek az egyházközségek közös programot, amely által jutalmazni kívánták a vasárnapi iskolai alkalmakat rendszeresen látógató gyerekeket, valamint népszerűsíteni is az egyházközségek programjait a szülők és nagyszülők körében. Választásunk a kincses városra esett, amely programjaiban, épített örökségében, történelmében kicsinek-nagynak kínál mindent, ami szemnek-szájnak ingere.

Adventi kiránduláson vettek részt az Alsó-Maros menti vallásórások

Első megállóként jónak bizonyult a Kolozsvár határában, a Mikesi házak szomszédságában lévő Adrenalin Park, ahol mind a 45 gyerek és felnőtt erejét és ügyességét próbára tette a 12 kalandpálya, majd következhetett Kolozsvár történelmi városrészének a felfedezése templomaival, piactereivel, díszes épületeivel. Így került sorra a Farkas utcai református templom látogatása, amely egyhajós kialakításával, hatalmas orgonájával, címereivel lenyűgözte a gyerekeket.

Adventi kiránduláson vettek részt az Alsó-Maros menti vallásórások

Mivel a csapatban tomboló energia és kalandvágy nem hagyott alább, jónak láttuk Mátyás szülőháza után a Szent Mihály-templomot is meglátogatni, amelyet sajnos csak kívülről tudtunk megnézni a bent folyó munkálatok miatt, de így is lenyűgözött hatalmas mérete, csendje és békéje, amelyet a körülötte nyüzsgő városra áraszt. Rövidebb séta és a főtéren megrendezett adventi vásárban tett látogatás után a Csillagvizsgálóban zártuk rövid kirándulásunkat.

Programunkat a magyar kormány támogatta. Köszönjük az Adrenalin Park vezetőségének a felkínált kedvezményt, Veres Stelian plébánosnak és Szabó Eszter presbiterasszonynak a templom bemutatását, valamint a szerevezésben és koordinálásban részt vevő lelkészek alázatos munkáját.

 

Köblös Lehel

Adventi kiránduláson vettek részt az Alsó-Maros menti vallásórások