A vallásoktatás fontosságáról tárgyalt a Romániai Vallási Felekezetek Konzultatív Tanácsa

A vallásoktatás fontosságáról tárgyalt a Romániai Vallási Felekezetek Konzultatív Tanácsa február 28-án, Bukarestben. Az Erdélyi Református Egyházkerületet Szegedi László generális direktor, egyházkerületi missziói előadó képviselte a megbeszélésen.

 A valláoktatás fontosságáról tárgyalt a Romániai Vallási Felekezetek Konzultatív Tanácsa

Az ülést Ioan Robu bukaresti római katolikus érsek vezette, a tanács elnöksége rotációs alapon változik. Mint ismeretes, az Alkotmánybíróság döntése értelmében azok a szülők, akik szeretnék, hogy a gyerekük vallásoktatásban vegyen részt, kérvényezniük kell azt. A Romániai Vallási Felekezetek Konzultatív Tanácsa azt kérte, hogy a törvényt oly módon módosítsák, hogy ne kelljen a szülőknek, vagy a már felnőtt iskolásnak minden évben kérnie, hogy a vallásórákon részt vehessen, hanem csak abban az esetben kelljen új kérvényt benyújtson, ha már nem akar ezzel a lehetőséggel élni, vagy módosítani szeretné a kérvényt. Így a szülőket is mentesítik az alól, hogy évente újra kérvényezzék a vallásoktatást, mint tantárgyat, valamint az iskolákat is tehermentesítik, hiszen nem kell minden iskolai év elején körülbelül kétmillió kérvényt iktassanak. Szintén ezen az alkalmon a résztvevők elfogadtak egy szándéknyilatkozatot is, amely teljes terjedelmében a basilica.ro oldalon olvasható.

 

Fotó: basilica.ro