A szerelem országútján – közös ifjúsági napon találkoztak a nagyenyedi és tordai fiatalok

Első alkalommal tartott közös egyházmegyei ifjúsági napot a nagyenyedi és a tordai egyházmegye ifjúsági szövetsége március 23-án. Az alkalomra a nagyenyedi Bethlen Gábor Kollégium Apafi-termében került sor, témája a szerelem volt.

A szerelem országútján – közös ifjúsági napon találkoztak a nagyenyedi és tordai fiatalok

A különböző helységekből jövő fiatalokat és lelkipásztoraikat a Praise Project együttes zenéje, illetve a zenekarvezető Pora Zoltán szavai segítették abban, hogy lélekben is megérkezzenek az eseményre. Ezt követően Oláh Mátyás kercsedi lelkipásztor tartott bevezető áhítatot a Mt 7,7 alapján: „Kérjetek, és adatik nektek, keressetek, és találtok, zörgessetek, és megnyittatik nektek.”  Rövid szünet után Kötő Ferenc-Barna búzásbocsárdi lelkipásztor közösségépítő játékokkal segítette az ismerkedést.

A szerelem országútján – közös ifjúsági napon találkoztak a nagyenyedi és tordai fiatalok

Az együttlét meghívottja, Simon János küküllőboldogfalvi lelkipásztor előadásában rávilágított arra, hogy felnőtté válásunk útját alapjaiban meghatározza gyermekkorunk, illetve szüleinkhez és testvéreinkhez kötődő viszonyunk. Ezután a szerelem kémiai folyamatáról is beszélt, többek között arra buzdítva a fiatalokat, hogy amennyire lehet, okosan éljék meg ezt a csodálatos érzést, vigyázva a határokra, amelyeket mindenki magának kell hogy megrajzoljon.

Oláh Mátyás