A második világháború elesetteinek emlékére állítottak emlékművet Györgyfalván

A II. Világháborúban elesett györgyfalviak emlékére avattak emlékművet 2019. szeptember 26-án, a református templom mellett. Bár a gyülekezet már egyszer állított egy fa emlékművet, az idő során megrongálódott, így szükségessé vált egy új emlékmű állítása. Az aznap megtartott Generális Vizitáció alkalmával tartott hálaadó istentisztelet után, az egyházmegye lelkipásztorainak jelenlétében leplezték le a kőből faragott, ágyúgolyót ábrázoló emlékművet, amelyet Kató Béla püspök áldott meg a templomkertben. Antal Csaba györgyfalvi lelkipásztor szerint az emlékmű bizonyítja, hogy akik életüket adták a háborúban, azoknak nem csak az ágyúgolyó a búcsúztatójuk, hanem így is tisztelettel adóznak emlékük előtt. Az emlékmű tervezője Könczey Elemér, a követ Kiss Zoltán Árpád adományozta.

A második világháború elesetteinek emlékére állítottak emlékművet Györgyfalván

Kiss Gábor