A kutyfalvi templom javítására gyűjtenek az Erdélyi Református Egyházkerület Közgyűlésén

Június 29-30. között zajlik az Erdélyi Református Egyházkerület Közgyűlése. Ezt megelőzően június 28-29. között ülésezik Kolozsváron, a Bethlen Kata Diakóniai Központban az EREK Igazgatótanácsa, amelynek elsődleges feladata a közgyűlés előkészítése.

A kutyfalvi templom javítására gyűjtenek az Erdélyi Református Egyházkerület Közgyűlésén

Június 29-én 17 órától alakul meg a közgyűlés, majd ünnepi istentisztelet keretében szentelik fel azokat a lelkipásztorokat, akik gyakornoki évük után sikeres II. Lelkészképesítő Vizsgát tettek. Ennek az ünnepi istentiszteletnek a teljes perselypénz bevételét a viharkárt szenvedett kutyfalvi templom felújítására adományozzák, erről döntött a Széki Református Egyházközség presbitériuma, és az egyházkerületi közgyűlés elnöksége. A közgyűlés másnap, június 30-án 9 órától folytatódik Kolozsváron, a Bethlen Kata Diakóniai Központban.

 

Fotó: Kiss Gábor, archív