A Harangszó 2013. októberi első számából

A címoldalon Arad mártírjaira emlékeztet Csohány János egyháztörténész írása (Arad, a magyar golgota). A témához kapcsolódik Herdeán Gyöngyi vezércikke is, melynek címe: A szabadság iránti vágy.

A Harangszó 2013. októberi első számából

Egész oldalon jelentkezik a lap ifjúsági rovata, melyben az idei egyházkerületi KRISZ-tábor eseményeit, témáit ismerteti Bogdán Szabolcs. A Hitünk és életünk rovatban Kátai Tibor, új szolgálati helyre került lelkipásztorral beszélget Rácz Ervin. Ugyanott a Leuenbergi Egyezményt idézi fel Geréb Miklós.

A népszerű Élő emlékezet rovatban, az aradi visszatekintés mellett folytatódik a magyar alkotmányosság történetével foglalkozó sorozat. Venter Miklós az idei egyházkerületi presbiteri konferenciáról küldött részletes élménybeszámolót, mely a Presbiter rovatban olvasható. A Mozaik oldalon ezúttal Varga Károly és Fábián Tibor közöl véleményanyagot Kakukk effektus, illetve Pozsonyi kifli címen.

A híroldalon amerikai testvéregyházi küldöttség látogatásáról, Szamosardón tartott ifjúsági táborról és Magyarlápos ünnepéről olvashatunk. A lapszám Reményik Sándor és Pataki István egy-egy versét tartalmazza.

Harangszó megrendelhető (év közben is) és megvásárolható a református lelkészi hivatalokban, internetes kiadása pedig a harangszo.blogspot.com címen olvasható.