A fogyatékkal élők befogadásának művészete

Négy európai városban találkoztak az Art of Inclusion (befogadás művészete) nevű, fogyatékkal élőknek szervezett projekt résztvevői az elmúlt három évben. Az Erasmus+ program keretében rendezett találkozókon a négy partnerszervezet, a Brémai Diakónia, az olasz Uniamoci Onlus, a portugál Santos Martinez Szociális Központ, illetve a sepsiszentgyörgyi Írisz ház fogyatékkal élő ellátottait a művészet igazi közösséggé formálta.

A fogyatékkal élők befogadásának művészete

A projekt 2016-ban indult, és remek lehetőséget nyújtott a művészettel való ismerkedésre, utazásra, barátok szerzésére. A résztvevők minden helyszínen felvették a kapcsolatot helyi zenészekkel, a meglátogatott városokat (Bragança, Bréma, Palermo, Sepsiszentgyörgy) fényképezőgéppel fedezték fel, mindegyik találkozón tanultak valami új művészeti technikát, közösen alkottak, érzékelhető kertet hoztak létre szakértők segítségével.